Bir Uganda Seyahati ve Blog’a Merhaba Yazım

Sevgili günlük diye başlardı eskiden yazılar ama günümüzde artık kimsenin okumasını istemediğimiz günlüklerden, herkesin okuması için çabaladığımız bloglara geldik.

Uzun süredir (12 yıldır 😀 ), içimde bir yazma isteği vardı ama bir türlü ilk vuruşu vuramıyordum. Üniversite yıllarında 3Gen dergisinde yazılarımın yayınlanması tatmış olduğum çok güzel bir duyguydu; sonrasında forum’larda yazılar yazmak ve en son da sosyal medya hesaplarımda uzun uzun tartışmalara girilen yazılar… Yazma geçmişim aslında bunlardan ibaretti. Bir sosyal medya eğitiminde micro içerik ve makro içerikten bahsedildiğinde 3Gen dergisi hariç, aslında hep hızlı tüketilen mikro içeriklere odaklandığımı fark ettim ki, fark edeli çok olmasına rağmen kalıcı bir eser olarak blog yazmaya başlamam için aradan 2 yıl geçti.

Başlangıç başlangıçtır. Blogumda Lokman Ökten olarak ne isem, onu paylaşmayı düşünüyorum. Paylaştığım yazılar çalıştığım kurumu bağlamayacaktır 🙂 Geçmişe dair yazmam gerektiğine inandığım yazılar varsa, geçmişe dair de yazarım ama daha çok güncel, hem hatıra, hem yorumlar…

Bu yazı gibi sıkıcı olmayacağını ümit ediyorum:)

Şu anda THY’ye ait Türkiye – Uganda uçağındayız.

Sanırım bundan sonraki ilk yazım Uganda hakkında olacak, sonra da Kenya ve ya başka birşey.

Sevgili Blog’um şimdilik sağlıcakla kal 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir